100 rokov inovácií z dielne FLEX

 

Mimoriadne výročie oslavuje v tomto roku značka FLEX,

pred 100 rokmi založená ako spoločnosť Ackermann + Schmitt v nemeckom meste Bad Cannstatt (dnes súčasť Stuttgartu), ktorá sa vždy vyznačovala mimoriadnym nadšením pre inovácie a snahou vyvíjať stále lepšie náradie a stroje.

Pôvodcom firemného označenia FLEX je „Flexibilný hriadeľ“,

medzičlánok spájajúci pohon a nástroj. Neskôr sa pojem FLEX stal bežným pomenovaním pre každú uhlovú brúsku. V predvojnových historických začiatkoch mala firma množstvo nápadov a vývoj produktov, ktoré prispievali k jej rýchlemu rastu.

 

V 30. rokoch 20. storočia sa muselo sídlo dokonca niekoľkokrát presťahovať a rozšíriť kapacity, aby vyhoveli rastúcemu dopytu. Úspešný príbeh náhle prerušila 2. svetová vojna a predčasná smrť Herrmanna Schmitta. Pokračovanie príbehu sa opäť rýchlo rozbehlo výrobou nožníc a ručných brúsok. V dôsledku rastúcej motorizácie poľnohospodárstva a remesiel sa v povojnových rokoch nezastavil ani dopyt po nových technických riešeniach. Do priemyselnej histórie sa spoločnosť FLEX najvýraznejšie zapísala v roku 1954 prvou rýchlobežnou uhlovou brúskou DL 9. Po tomto produkte, kľúčovom pre modernú históriu značky, nasledovalo ešte mnoho ďalších prevratných patentov. Nasledujúce desaťročia FLEX potvrdzoval svojim rastom, medzinárodnými expanziami a úspešnými inováciami, že patrí medzi popredné značky so svetovým renomé.

 

Špeciálne produkty FLEX

 

Najmä v prvých rokoch sa zdalo, že možnosti použitia flexibilného hriadeľu sú nekonečné. V ponuke bolo aj množstvo aplikačných variantov, ktoré sa dnes zdajú byť kuriózne. Neskôr sa však ohybné hriadele stali nástrojom len zopár špecialistov. Minulý rok prešiel ohybný hriadeľ praktickou inováciou a nachádza si tak opäť svoje miesto na trhu. Vďaka rýchlovymeniteľnému patentu dokážete jednoducho vymeniť nástavec na náradí a prestavať si leštičku na brúsku či brúsku s flexibilným hriadeľom ideálnu pre brúsenie detailov .

 

V roku 1989 bolo prevratnou novinkou premena uhlovej brúsky na valcovú, dnes bežne prezývanú ako satinýrka. Dodnes je to neprekonateľný nástroj na dokonalé leštenie bez prechodových čiar alebo tieňov, vhodný najmä na finálnu úpravu povrchov z nehrdzavejúcej ocele.

 

Ďalšou šikovnou inováciou je variabilné zariadenie TRINOXFLEX, určené na dosiahnutie zrkadlového prevedenia povrchov, ktorý vďaka mnohým variantom nástavcov použijete pre celý rad ďalších aplikácií. Vďaka jednoduchej prestavbe sa TRINOXFLEX rýchlo stane pásovou brúskou na rúrky, satinýrkou, pásovým pilníkom alebo kartáčovou brúskou. Výmena nástavcov prebieha pohodlne a predovšetkým bez použitia ďalších nástrojov. Perfektnej finálnej úprave už nestojí nič v ceste .

 

Prestaviteľná brúska TRINOXFLEX

 

 

Ďalšia významná inovácia v storočnej histórii sa viaže k roku 1997. Vtedy vznikla „revolúcia pre maliarov“ – FLEX Giraffe® na brúsenie stropov bez lešenia! Brúska s dlhým krkom, ktorá umožňuje brúsiť zhora nadol steny alebo stropy bez lešenia a rebríkov prešla odvtedy viacerými inováciami. Dnes už ponúka teleskopickú rukoväť, systém odsávania prachu, ktorý odvádza prach, patentovaný brúsny papier s perforáciou po celej ploche, ktorým sa dosahuje krásna kvalita povrchu, ako aj ručná varianta alebo najnovšie riešenie pre brúsenie rohov .

 

AKCIOVÝ LETÁK BEST OF FLEX

Pozrite si najnovšiu ponuku profesionálneho náradia FLEX
ZISTIŤ VIAC

 

Brúsenie stropov bez lešenia FLEX ŽIRAFA

 

 

Počas 100 rokov naozaj množstvo inovácií uľahčilo prácu v remesle i v priemysle. Dnes sú stroje navyše zabalené v praktických L-BOXXoch s bohatým príslušenstvom, ktoré ideálne zapadnú do vašej pojazdnej dielne SORTIMO.

 

Prečítajte si ďalšie novinky zo sveta náradia

TECHNIA Report 39 – Jar / Leto 2022

ČÍTAŤ VIAC

 


Vybrané produkty FLEX

 • Brúska na stropy a steny FLEX ŽIRAFA

  826 €
 • Flexibilný hriadeľ FLEX FS 140 k leštičke PXE

  202,80 €
 • Akumulátorová leštička FLEX PXE 80 10,8-EC / 2,5 P set

  566 €
 • Akumulátorový skrutkovač FLEX v L-BOXX kufríku

  266,80 €