Akumulátorový vyžínač

na veľké plochy DUR368

 

Akumulátorový vyžínač s označením DUR368 je čerstvou novinkou od spoločnosti Makita.

 

Je pokračovateľom pôvodného úspešného modelu s označením DUR365. Poháňa ho bezuhlíkový motor s označením /BL motor/. Výhodou oproti uhlíkovému motoru je nižšie trenie a tým pádom sa stroj neprehrieva.

 

Vďaka tejto technológii sa predlžuje pracovný čas akumulátorov, keďže stroj nepotrebuje až toľko energii ako s uhlíkovým motorom.

Je možné ho nastaviť  v troch rýchlostiach, ale  úplnou novinkou pri akumulátorových krovinorezoch je technológia ADT – automatic torque Drive Technology.

Jednoducho povedané, stroj si sám pridáva alebo uberá na sile a teda otáčkach v závislosti od hustoty trávnika, hrúbky kosenej trávy alebo buriny a podobne.

DOHODNITE SI PREDVEDENIE

Vyskúšajte akumulátorový vyžínač Makita
VIAC INFO

V prípade, že obsluha narazí na hrubý konár, ktorý nie je krovinorez schopný odrezať, ochráni ho technológia AFT – active Feedback Technology, ktorá pri prudkom náraze odpojí motor. Zabráni tak spätnému  rázu, alebo prípadnému zhoreniu stroja.

 

Pri technológiách ešte chvíľu zostaneme.

 

Technológia s označením XPT – Extreme protect technology, ktorá cháni stroj pred zvýšenou prašnosťou, prípadne striekajúcou vodou.

Je teda možné kosiť aj v menšom daždi a podobne.

 

Bezuhlíkový motor je poháňaný dvomi 18V akumulátormi, dá sa kúpiť aj bez akumulátorov a nabíjačky, pokiaľ už akumulátory od spoločnosti Makita vlastníte, alebo v sete s akumulátormi a nabíjačkou.

Treba pripomenúť, že krovinorez má nulové emisie, nízku hlučnosť preto je ho možné použiť v parkoch, pri knižniciach, v okolí škôl, nemocníc a podobne.

 

VŽDY ČERSTVÉ NOVINKY ZO SVETA NÁRADIA

Prihláste sa na odber TECHNIA REPORT - magazínu zo sveta náradia.
Buďte medzi prvým, buďte v obraze.
PRIHLÁSIŤ SA