Elektrifikácia vozového parku so SORTIMO

 

Sortimo pripravené na elektrifikáciu vozidiel

 

Značka SORTIMO je známa aj svojou vášňou k orientácii na budúcnosť, priekopníctvu a udržateľnosti. Práve preto má SORTIMO veľmi blízko k čoraz horúcejšej téme elektromobility. Odvážnym krokom do budúcnosti sa aktívne podieľa na rozvoji eletromobility v úzkej spolupráci so samotnými výrobcami úžitkových automobilov.

 

Jasným potvrdením týchto ambícií je vybudovanie SORTIMO Inovation parku na nemeckej diaľnici A8 v sídle spoločnosti v Zusmarshausene. Myšlienkou však nebolo len zriadiť elektrický nabíjací park, ale aj zmodernizovať región, stať sa kampusom pre digitalizáciu, energetickú efektívnosť a inovácie a nastaviť trvalo udržateľný energetický manažment.

72 nabíjacích bodov s jednosmerným nabíjacím výkonom od 35 do 300kW umožňuje cestujúcim nabiť svoj automobil v dobe od 15 do 45 minút. Samozrejmosťou parku je oddychovo nákupná zóna.

 

Sortimo International GmbH v Nemecku už prerobilo jednu z najväčších európskych flotíl elektrických vozidiel – viac ako 1000 vozidiel za rok.

 

E-mobilita pri úžitkových automobiloch stojí na troch základných pilieroch:

  • nabíjacia infraštruktúra,
  • konzultácia a transformácia z konvenčného automobilu na elektromobil
  • samotná inštalácia zariadenia do automobilu.

S inteligentnými riešeniami využitia nákladného priestoru a analýzami jazdného správania dokáže SORTIMO vytvoriť v elektromobile minimálne takú úroveň funkčnosti a mobility, na ako ste zvyknutí z iných pohonov.

 

 

 

Pri montáži sa využívajú naše doteraz získané odborné znalosti v prestavbe automobilov s ohľadom na legislatívu, nakoľko sa pracuje s vysokonapäťovými systémami vo vozidle. Montážny personál SORTIMO na Slovensku je vyškolený v súlade so zákonnými požiadavkami a nad rámec požadovaných kvalifikačných úrovní,  Má potrebné špeciálne vybavenia, aby mohol bezpečne a bez nehôd pracovať na vysokonapäťových vozidlách.

Koncepcia montáže zariadenia SORTIMO nevyžaduje žiadne vŕtanie cez karosériu vozidla v podlahe, vďaka upevneniu na bezpečnostnú podlahu SORTIMO Sobogrip čím zabraňuje poškodeniu vysokonapäťových komponentov. SORTIMO SR5 je vyrobené s ultra ľakých kompzitných materiálov, ktoré zbytočne nezaťažujú vozidlo a efektívne šetria

 

VYPRACUJEME VÁM NÁVRH A CENOVÚ PONUKU ZADARMO

Pozrite si naživo zariadené vozidlo u nás alebo priamo vo vašej prevádzke. Zistite, aké sú možnosti a výhody pre vaše podnikanie
ZISTIŤ VIAC

ČO POTREBUJETE VEDIEŤ PRE ÚSPEŠNÝ PRECHOD NA ELEKTRICKÉ VOZIDLO?

Nechajte si poradiť skúseným odborníkom v zariaďovaní servisných vozidiel
ZISTIŤ VIAC

 

Prečítajte si ďalšie novinky zo sveta náradia

TECHNIA Report 41 – Jar / Leto 2023

ČÍTAŤ VIAC

 

  • ProClick Taška na náradie ProClick M 14

  • REGÁLOVÝ SYSTÉM SORTIMO DO VEĽKÉHO VOZIDLA

  • REGÁLOVÝ SYSTÉM SROTIMO DO STREDNÉHO VOZIDLA

  • REGÁLOVÝ SYSTÉM SORTIMO SR5 DO MALÉHO VOZIDLA

  • 1100-004 GEDORE náradie v kufríku L-BOXX 136

    274,80 €