Sila dvoch akumulátorov MAKITA

MAKITA HR006G – 80V akumulátorové kombinované kladivo

Novú technológiu akumulátorových strojov XGT so 40 V Max akumulátormi sme predstavili v roku 2020 a v minulých číslach sme predstavili rázový uťahovák a uhlové brúsky.  Spoločnosť Makita neustále posúva hranice akumulátorových strojov ďalej. Práve uviedla na trh 80 V Max stroje, používajúce tie isté 40 V akumulátory, ktoré sa nasadzujú v páre.  V súčasnosti je už na trhu krovinorez, nahrádzajúci profi benzínové krovinorezy, čoskoro sa pridá rozbrusovačka s priemerom kotúča 355 mm a dve kladivá.

 

Poďme si predstaviť jedno z nich. Má označenie HR006G a ide o kombinované kladivo s upínaním nástrojov SDS Max. Je ním možné sekať alebo vŕtať s príklepom. Ako už bolo spomenuté, poháňajú ho dva 40 V Max akumulátory. Dosahuje skutočne vysoké hodnoty, energia príklepu sa vyšplhala na 21,4 J,  čo je porovnateľný údaj s elektrickými kladivami.  Antivibračný systém AVT je  samozrejmosťou.

Japonskí konštruktéri vybavili kladivo množstvom funkcií a elektroniky. Na šetrenie energie z akumulátorov slúži funkcia SOFT NO LOAD, ktorá zníži otáčky, pokiaľ je kladivo bez záťaže. Tak ako u všetkých výkonných strojoch, aj tu je základom veľkých výkonov bezuhlíkový motor, prispievajúci k dlhšiemu pracovnému času.

 

DOHODNITE SI PREDVEDENIE PROFESIONÁLNEHO NÁRADIA MAKITA

Potrebujete otestovať náradie či zariadenie s materiálmi ktoré používate? Pomôžeme vám nájsť správne riešenie priamo vo vašej prevádzke.
VIAC INFO

 

V prípade zaseknutia vrtáku sa aktivuje funkcia AFT /Active feedback sensing Technology/. V milisekundách dokáže odpojiť motor a teda chráni samotný stroj a obsluhu pred úrazom.

Keďže kladivo, chránené technológiou XPT, môže pracovať aj vo veľmi prašnom prostredí, je možné k nemu pripojiť akumulátorový vysávač a prach odsávať.

Spustenie vysávača pri zapnutí kladiva spúšťa funkcia AWS, ktorá posiela signál cez Bluetooth.

 

   

 

Sme presvedčení, že to bude skvelý pomocník na staveniskách, kde obsluha ocení veľký výkon bez zbytočných káblov a obmedzení.

 

Prečítajte si ďalšie novinky zo sveta náradia

TECHNIA Report 39 – Jar / Leto 2022

ČÍTAŤ VIAC

 


Aktuálna ponuka MAKITA

Spolu s LXT systémom takmer 400 Akumulátorových strojov

Makita vytvára budúcnosť v akumulátorovom náradí a bude naďalej investovať do rozvoja technológii LXT. V súčasnej dobe je pre našich zákazníkov pripravených niekoľko nových modelov, vďaka ktorým ponúkame viac než 300 rôznych strojov poháňaných jedným typom akumulátora.


Objednajte si náradie MAKITA

mailom technia@technia.sk alebo telefonicky 035/6921 111

Neviete na koho sa obrátiť?

Napíšte nám, čo potrebujete.

Ozve sa vám ten správny človek z našej firmy.



Vaše údaje








S čím potrebujete pomôcť?

Stručne opíšte s čím potrebujete poradiť, aby sme vás vedeli nasmerovať na tú správnu osobu v našej firme