Každý kilogram sa počíta.

Remeselník, ktorý využíva úžitkový automobil pri svojej práci potvrdí, že počíta s každým kilogramom nákladu, ktoré preváža alebo ho ušetrí.

Po 17 rokoch pôsobenia v oblasti zariaďovania servisných automobilov vieme z vlastných skúseností veľmi presne opísať vývoj a technický pokrok v tomto segmente. Najvýznamnejšími požiadavkami na zariadenie automobilu sú však stále bezpečnosť, variabilita a hmotnosť zariadenia.Práve na vývoji v oblasti hmotnosti sa v posledných rokoch udiali technické zmeny prinášajúce výraznú redukciu hmotnosti samotného regálového systému.

Krátky príbeh zo života jedného zariadenia SORTIMO,

ktoré vyšlo z našej dielne to len potvrdzuje. V roku 2003 sme zariaďovali automobil vtedajšou výbavou SORTIMO, ktoré vážilo 538 kilogramov. Po 10 rokoch používania nás zákazník požiadal, aby sme zariadenie premontovali do nového automobilu, nakoľko zariadenie bolo úplne funkčné. Ibaže v porovnaní so súčasným zariadením ťažšie o 43 % ( čo je viac ako 200 kg). Výrazná redukcia hmotnosti nového zariadenia je prínosom pri každodennom používaní úžitkového automobilu. Rozdiel v hmotnosti zariadenia SORTIMO je dosiahnutý použitím inovatívnej hybridnej konštrukcie regálového systému Space Frame, ktorý je vyrobený zo zliatin hliníka, kovových materiálov a plastových doplnkov. Nová odľahčená konštrukcia úspešne odolala silám v nárazových skúškach, ktoré spoločnosť SORTIMO pravidelne vykonáva na svojich výrobkoch. Redukcia hmotnosti je dôležitým faktorom aj z pohľadu súčasnej legislatívy a neustálych kontrol hmotnosti automobilov na cestách.

Nekompromisné redukovanie hmotnosti taktiež pomáha šetriť náklady na pohonné hmoty.

Výpočty potvrdzujú, že každých 100 kg navyše v nákladnom priestore dokáže zvýšiť spotrebu paliva o 0,3 až 0,5 l na 100 kilometrov. A keď už pre nič iné, tak pre tento faktor sa oplatí zvážiť, čo budeme prevážať v aute počas celej jeho životnosti