Priateľský k životnému prostrediu – Nový orezávač trávnikov

Dokonalosť a maximálna spoľahlivosť, to sú 4-taktné motory od Nemeckej značky Dolmar. Vďaka patentovanej technológii dokážu obsluhe ušetriť veľa peňazí a času.

Týmto motorom je osadený aj orezávač trávnikov s označením PE-254.4.

Disponuje výkonom 0,77 kW / 1,05 PS a obsahom 25,4 cm 3. Vďaka objemnej nádrži 0,6 L a nízkej spotrebe je pracovný čas stroja podstatne dlhší.

K maximálnemu komfortu prispieva ergonomicky tvarovaná rukoväť v tvare C, s takýmto uchopením je možné sa dostať až ku kraju trávnikov, ktoré sú oddelené múrom, živým plotom.

Štartovanie už nemôže byť ľahšie, vďaka automatickej dekompresii stačí zatiahnuť štartovacou kladkou iba minimálne a motor naskočí bez akýchkoľvek problémov a bolestí ramena obsluhy.

Na spodku stroja nájdeme kvalitný oceľový nôž. Výrobcovia mysleli na ochranu obsluhy a stroj osadili robustným, takisto oceľovým krytom a gumeným deflektorom. Tento systém dokonale ochráni obsluhu pred odlietavajúcimi skalkami.

Výšku zárezu dokážeme zmeniť za pár sekúnd vďaka beznástrojovému nastavovaniu. Nemusíme tak pri sebe nosiť žiadne náradie a výšku zárezu je možné zmeniť podľa potreby kdekoľvek a kedykoľvek.

Pevne veríme, že táto novinka si nájde svoje uplatnenie a využitie nielen v súkromnom, ale aj profesionálnom sektore.