Pomôcky pre prácu vo výškach

Pomôcky pre prácu vo výškach

Spoločnosť Bahco je prvým výrobcom ručného náradia, ktorý ponúka riešenia na zabezpečenie ručného náradia pred pádom, na bezpečné odkladanie a prenášanie náradia vo výškach. Pri vývoji sortimentu sa spolupracovalo s technikmi veterných turbín a pracovníkmi vo výškach, ktorí boli oslovení pri zisťovaní, aké sú ich predstavy o zabezpečení náradia pred pádom. Výsledkom je sortiment, zahŕňajúci elastické a zatiahnuteľné pútka, vaky, puzdrá a opasky.

Pomôcky Bahco pre prácu vo výškach zabraňujú pádu náradia, ktoré by mohlo ublížiť človeku, spôsobiť škody alebo prerušenie práce. Umožňujú bezpečné prenášanie náradia na pracovisko a spoľahlivé držanie náradia pri používaní. Vrtné veže, veterné turbíny, žeriavy, budovy, mosty, telekomunikačné stožiare, stožiare elektrického vedenia, hangáre a portály sú príklady pracovísk vo výškach, ktoré vyžadujú bezpečné upevnenie náradia. Pomôcky Bahco pre prácu vo výškach možno taktiež používať na zabránenie pádu náradia do strojov, výrobných liniek, chladiacich nádrží jadrových článkov, filtračných nádrží na vodu alebo vodojemov. Taktiež ich možno využívať pri prácach v podzemí.

Pútka

Pútka Bahco sa používajú na upevnenie akéhokoľvek náradia na ochranu osôb pred úrazmi, ochranu pred bahco putkavznikom škôd, alebo prerušenia práce v dôsledku pádu náradia. Pútka splnili požiadavky všetkých prísnych statických a dynamických testov a hodnotu maximálneho zaťaženia majú vyšitú na varovných štítkoch. Pútka Bahco sú vybavené univerzálnym upevnením náradia, ktorým možno upevniť takmer každé náradie vytvorením sľučky a jej utiahnutím valčekovým zámkom. V ponuke je pútko s kabínkami, zaťahovacie pútko, pútko s pevnou sľučkou, pútko s vymeniteľnou slučkou, pútko na zápästie a prípojky pútok.

Závesné vaky

Závesné vaky Bahco majú množstvo vnútorných priehradiek a uzavierajú sa zaťahovacou šnúrkou a valčekovým uzáverom. Závesné vaky sú vyrobené z húževnatého polyesteru s PVC povlakom 600x600d pre dosiahnutie maximálnej odolnosti. Reflexné pruhy po obvode závesných vakov slúžia na zosilnenie nosnosti.

Ruksaky

Akákoľvek práca vo výškach je bezpečnejšia pri používaní oboch rúk. Ruksaky Bahco vám umožnia voľný pohyb oboch rúk bez nutnosti prenášania náradia alebo kufríka s náradím v ruke. Ruksaky sú dostupné v dvoch veľkostiach.

Tašky a opasky

Tašky a opasky Bahco predstavujú flexibilné riešenia s krúžkami pre zavesenie pútok a hákov na prenášanie náradia. V ponuke je taška so 4 a 6 hákmi pre zavesenie náradia, univerzálna taška, držiak kladiva, držiak elektrickej vŕtačky, opasok s 3 puzdrami.