Rázový skrutkovač MAKITA DTD171

Malý – veľký pomocník

Podľa posledných informácií od japonskej značky Makita bude v tomto roku uvedených na trh približne 90 nových strojov. Ako inak, skoro všetky budú poháňané akumulátormi a my sme sa rozhodli predstaviť vám nový rázový skrutkovač s označením DTD171. Dôvod je jednoduchý, predchádzajúci model DTD170 sa na trhu osvedčil so známkou „výborne“.

Robustná a silná prevodovka predurčuje tento rázový skrutkovač do plného nasadenia bez kompromisov. Podľa dokumentácie od konštruktérov dokáže vyvinúť silu moment
o hodnote 180 Nm s napojením na 6,0 Ah Li-Ion akumulátor

Skrutkovač je poháňaný akumulátorom LXT – Lithium extreme technology. Táto technológia je garanciou rýchleho nabitia batérií bez pamäťového efektu a dostatočnou kapacitou pre najnáročnejšie aplikácie. Ďalšou podporou, čo do výdrže akumulátora, menšieho zahrievania a v neposlednom rade vyššieho výkonu je bezuhlíkový motor s označením „BL motor“ na kryte prevodovky.

Komfort pri práci zaručuje ergonomicky tvarovaná rukoväť. Pogumovanie znižuje riziko šmýkania sa stroja a teda aj presnú prácu a ovládanie stroja. Samozrejmosťou je hák, ktorý je umiestnený dolu pri batérii. Vďaka nemu sa dá stroj ľahko zavesiť na opasok, prípadne vrecko a obsluha má tak možnosť uvoľnenia obidvoch rúk s možnosťou mať stroj v prípade potreby stále pri sebe.

Obsluha určite ocení niekoľko funkcií, dalo by sa povedať, že je ho možné použiť na všetky aplikácie. Vďaka 4 stupňom nastavenia sily a otáčok je možné uťahovať skrutky do mäkkého / tvrdého dreva, sadrokartónu, tenkých / hrubých plechov a podobne.

 

VŽDY ČERSTVÉ NOVINKY ZO SVETA NÁRADIA

Prihláste sa na odber TECHNIA REPORT - magazínu zo sveta náradia.
Buďte medzi prvým, buďte v obraze.
PRIHLÁSIŤ SA

 

A-mód pracuje skvele a využíva sa pri zakrúcaní dlhých skrutiek do dreva. Pri plnom zatlačení spínača si elektronika automaticky reguluje silu a výšku otáčok pri zavrtávaní skrutky do dreva, následne podľa potreby zvýši otáčky a samotné ráz. Bez problémov je tak možné zakrútiť napríklad 40 cm skrutky do dreva.

T-mód sa rozšíril na dva stupne, je ho možné využiť pri zakrúcaní skrutiek do tenkého a hrubého plechu. Elektronika kontroluje každý odpor a s úplnou presnosťou dodáva stroju presnú dávku rázov a otáčok – odlomenie hlavičky skrutky, prípadne poškodenie spracovávaného materiálu je priam nemožné.

Ďalšou novinkou oproti predchádzajúcemu modelu je funkcia „Bolt“, ktorá sa využíva hlavne pri povoľovaní matíc, kde je možné nastaviť odstavenie stroja pri povolení matice. Táto funkcia sa využíva napríklad pri posúvaní inštalovaných materiálov, nedochádza k úplnému vytočenie matice.

 

DOHODNITE SI PREDVEDENIE

Vyskúšajte akumulátorové náradie MAKITA vo vlastnej prevádzke na materiáli, ktorý používate a zistite koľko času ušetríte.
VIAC INFO

 

Parametre:

Max. vŕtací výkon Skrutka so šesťhrannou hlavou: M4 – M8
Skrutka štandardná: M5 – M16
Skrutka vysokopevnostná: M5 – M14
Upínanie ¼“
Voľnobežné otáčky min–1 Max / Hard / Med / Soft / Wood / Bolt / T (1) / T (2) mód :
0 – 3,600 / 3,200 / 2,100 / 1,100 / 1,800 / 3,600 / 2,900 / 3,600
Počet úderov za minútu Max / Hard / Med / Soft / Wood / Bolt / T (2) mód :
0 – 3,800 / 3,600 / 2,600 / 1,100 / 3,800 / 3,800 / 2,600
Max. uťahovací moment 180 Nm
Vibrácie 13,5 m/s2
Úroveň akustického tlaku 97 dB (A)
Úroveň akustického výkonu 108 dB (A)
Rozmery 116×79×236 mm
Hmotnosť 1,2 – 1,6 kg

Tento stroj je možné si zakúpiť na predajni v Nových Zámkoch. Predáva sa s dvomi 5,0 Ah akumulátormi spolu s rýchlonabíjačkou a systainerovým prepravným kufrom. Pre majiteľov značky Makita, ktorí už 18 V lithium – ion akumulátory majú, pripravila spoločnosť Makita aj osvedčenú „Z“ verziu, teda bez akumulátorov a nabíjačky. Ušetríte tak väčšie množstvo finančných prostriedkov a používate už zakúpené akumulátory.