Servisný automobil na Rely Dakar

TECHNIA na Rely Dakar

Rely Dakar 2014 bol v poradí 35. ročník prestížneho motoristického podujatia, ktoré sa konalo v Južnej Amerike. Preteky sa začali v argentínskom meste Rosario a skončili v čilskom Valparaiso. So štartovým číslom 16 sa na motorke KTM 450 Ralley Replica predstavil Ivan Jakeš a zaradil sa medzi viac ako 450 účastníkov z 38 rôznych krajín, z toho 176 v motocyklovej kategórii. 

NÁPAD POSLAŤ SORTIMO NA RALLY DAKAR

Vytrvalosť a technická odolnosť patria jednoznačne k tejto rely. Každý súťažiaci dennodenne prekonáva nástrahy prírody Južnej Ameriky a udržiava svoje auto alebo motorku v najlepšom technickom stave. Slovo dalo slovo a tesne pred nalodením techniky v Le Havre vo Francúzsku sa nám podarilo zariadiť výbavou SORTIMO servisný automobil pre nášho najúspešnejšieho pretekára tohto podujatia – Ivana Jakeša.

SORTIMO ODOLALO AJ NAJTVDRŠÍM PODMIENKAM

Po návrate z rely sme sa skontaktovali s Ivanom a požiadali sme ho o krátke zhrnutie účinkovania SORTIMO na Dakare. Jednoznačne potvrdil, že bolo jeho správnym rozhodnutím si dať zariadiť automobil, nakoľko po náročných etapách mal vždy všetko svoje náradie, odevy a bežné potreby na život hneď po ruke. Zúčastniť sa na tejto rely je do veľkej miery prestížou aj po technickej stránke, nakoľko všetka technika je vystavená extrémnym podmienkam a čo vydrží na Dakare nemôže mať problém v bežnej prevádzke. Napriek tomu, že SORTIMO došlo s Ivanom Jakešom do cieľa na výbornom 11. mieste musíme vykonať jeden servisný úkon na zástavbe a to vyfúkať ho od piesku, ktorý si z Južnej Ameriky priniesol.