Vysokovýkonné pásové brúsenie s GRIT

Pásové brúsenie Grit By FEIN

Skutočný príbeh histórie GRIT na Slovensku

 

Pred 25 rokmi, myslím si,  že to bolo okolo apríla 1995, začala naša spolupráca s výrobcom pásových brúsok pre priemysel s dánskou firmou GRIT.

Firma TECHNIA sa stala hneď od začiatku spolupráce oficiálnym importérom a záručným a pozáručným servisom značky GRIT. Naše začiatky boli ťažké, pretože technológiu pásového brúsenia kovov v tej dobe nikto nepoznal, takže pionierska úloha bola jasná. “Navštíviť čo najviac firiem, oboznámiť firmy s technológiou a samozrejme predviesť stroje, ktoré boli v tom čase k dispozícii.”

 

V tej dobe boli v sortimente základné stroje: GS 75 – stacionárna pásová brúska a GP 50A – stolová pásová brúska. Medzi našich prvých zákazníkov patrili: VSŽ Mostáreň Košice a SES Tlmače, ktorí si zakúpili model GS 75.

 

Aj na základe ich dobrých referencií sa predaj pásových brúsok GRIT postupne zvyšoval a samozrejme s tým aj počet spokojných zákazníkov. Na základe dobrých výsledkov v predaji nám bol poskytnutý od značky GRIT aj predvádzací vozík, ktorým sme mohli naše návštevy u konečných zákazníkov zintenzívniť a ukázať im aj ďalšie produkty značky FEIN, ako boli napr. GP 100 – stolová brúska, alebo fréza na zrážanie hrán KFM 500.

O to väčšia bola naša radosť, keď sa nám podarilo predať do ZOS Trnava prvú frézu na zrážanie hrán, ktorá funguje dodnes. Spoločnosť TECHNIA poskytovala už od začiatku aj záručný a pozáručný servis, aj keď návšteva GRIT pásových brúsok v servise bola nulová.

 

 

Samozrejme nezaháľala ani firma GRIT a neustále prinášala na trh nové a nové produkty s vyšším komfortom a rentabilitou pri práci. Na základe skúseností a požiadaviek zákazníkov vznikali vždy nové rady produktov a sortiment sa začal profilovať ako pásové brúsky zložené s rôznych modulov.

 

Typickou črtou pásových brúsok GRIT sa stala ich jednoduchosť, rentabilnosť a samozrejme kvalita.

 

Môžeme sa pochváliť aj tým, že prvé predané pásové brúsky GRIT spoľahlivo pracujú u našich zákazníkov dodnes. Samozrejme, že možnosť predvedenia pásových brúsok GRIT priamo u Vás na prevádzke máte aj v dnešnej dobe bezplatne k dispozícii.

 

V roku 2005 kúpil dánsku firmu GRIT koncern FEIN a pásové brúsky dostali nové meno a značku GRIT by FEIN. Tak ako sme spomínali vyššie, GRIT by FEIN sa začal zameriavať nie len na klasické stojanové pásové brúsky, ale ponúka modulárnu koncepciu stroja GRIT pre profesionálov v oblasti spracovania kovov.

 

  

 

GRIT GX pre remeselníkov a malé firmy a GRIT GI pre použitie v kovospracujúcom priemysle.

 

DOHODNITE SI PREDVEDENIE A ZÍSKAJTE ZĽAVU 5%

Vyskúšajte pásové brúsky GRIT od FEIN vo vlastnej prevádzke na materiáli, ktorý používate a objavte výkony pri chúlostivých a ťažkoopracovateľných materiáloch a spojoch
ZISTIŤ VIAC

 

Výkonný modulárny systém GRIT pokrýva celú škálu brúsenia kovov.  Pásové brúsky sú vhodné pre všetky aplikácie od hrubého brúsenia po konečnú úpravu, či už pre brúsenie, valcové brúsenie,  odhrotovanie, zrážanie hrán alebo brúsenie povrchov.

 

 

GRIT GX pre remeselníkov a malé firmy

 

Séria GRIT by FEIN GX pozostáva z dvoch základných strojov pre profesionálnych kovoobrábačov v remeselnej a malej sérii, GRIT GX 75 a GRIT GX 75 2H. Stroj GX 75 má len jednu rýchlosť a GX75 2H má dve rýchlosti, čo je dôležité pri brúsení nerezových materiálov.

Moduly GXR slúži na vybrusovanie prechodov trubiek, resp. štvorcových profilov.  Ak máte v prevádzke stroj GX 75, veľmi jednoducho z neho vytvoríte stroj na brúsenie prechodov.  Primontovaním modulu GXR môžete brúsiť až do priemeru 75mm.

Pokiaľ potrebujete vyriešiť prebrúsenie vonkajších priemerov trubiek, jednoducho si zakúpite modul GXC.  Na tom istom stroji GX 75 v kombinácii s modulom GXC môžete veselo a rýchlo brúsiť aj vonkajšie priemery akýchkoľvek trubiek do priemeru 100mm.

A ešte jeden užitočný modul z rady GX je stroj na odhrotovanie rôznych výrobkov GXE. 

 

VŽDY ČERSTVÉ NOVINKY ZO SVETA NÁRADIA

Prihláste sa na odber TECHNIA REPORT - magazínu zo sveta náradia. Buďte medzi prvým, buďte v obraze.
VIAC INFO

 

U série GX máte na výber stroj s odsávaním ale aj bez odsávania.  Ak potrebujete brúsiť za mokra, k dispozícii je k strojom aj chladenie, ktoré je tiež jedným z modulov.

 

Rada strojov GX je určená pre zámočníctva a menšie firmy, ktoré vykonávajú menšie série.

Pokiaľ by sa jednalo o sériovú výrobu a veľké množstvá, GRIT by FEIN ponúka stroje s mohutnejšou konštrukciou a vyšším výkonom a to radu GI.  Modulárnosť, ktorá je už jasná u rady GX je možná aj u tejto vysokovýkonnej rady.

 

 

GRIT GI pre použitie v kovospracujúcom priemysle.

 

Séria GRIT by FEIN GI. Tieto pásové brúsky sa tak isto ponúkajú v jednorýchlostnom a v dvojrýchlostnom prevedení, s odsávaním a bez odsávania, ale navyše v prevedení šírky brúsenia 75mm a 150mm. /GI75, alebo GI150/.

 

Brúsenie prechodov trubiek takisto nie je problém dokonca až do priemeru 193,7 mm pod rôznymi uhlami podľa výkresu. Samozrejme k modulom GXR a GIR sa ponúkajú aj kontaktné valčeky tiež podľa priemeru trubky na ktorú to chceme priložiť.

Brúsenie vonkajších priemerov trubiek nie je problém ani s modulom GIC avšak až do priemeru 130 mm, akejkoľvek kvality.

Ďalšou pridanou hodnotou u rady GI je modul, ktorý sa u GX rady neponúka a to modul GIL na pozdĺžne brúsenie joklových a pásových profilov z vonkajšej strany. Maximálny možný rozmer profilu môže byť 100×100.

 

Ponuka GI zahŕňa aj samostatné špeciálne stroje. Pre menšie obrobky je pásová brúska GI 100 vhodná ako stolový stroj, napríklad pre vybavenie vo vozidle. Sú k dispozícii s jednou alebo dvoma rýchlostnými stupňami.

Využívajú to firmy, ktoré buď predávajú nerezové profily, alebo vyrábajú konštrukcie z nerezových profilov. Pretože cena surového profilu je oveľa nižšia ako profilu brúseného, alebo lešteného, s modulom GIL si viete jednoducho vytvoriť samozrejme za pomoci príslušného brusiva ďalšiu pridanú hodnotu.

 

 

 

Značka GRIT by FEIN dodáva tiež správne vysokokvalitné príslušenstvo.

Ponúka celkom tri varianty brúsenia. Brúsne pásy GRIT sa vyznačujú vysokou mierou úberu materiálu a mimoriadne dlhou životnosťou.

Pri sérii A (červeno-hnedá) sa dôraz kladie na optimalizovanú kvalitu povrchu.
Séria Z (modrá) má odolné brúsne zrná vyrobené zo zirkóniového korundu, ktoré zaručujú dlhú životnosť.
Séria R bola vyvinutá pre extrémne brúsne operácie až po obrábanie vysokopevnostných materiálov.

 

Značka: GRIT by FEIN je značka pre modulárne stroje pre ťažké brúsenie, odhrotovanie a leštenie. Stroje GRIT vynikajú konkurenciou vďaka flexibilnému modulárnemu systému. Ponúkajú riešenia v celom spektre spracovania kovov a nehrdzavejúcej ocele. Spoľahlivé produkty a veľká dostupnosť, maximálna funkčnosť a hospodárnosť pomáhajú strojom GRIT dosiahnuť vynikajúcu povesť na celom svete.

 

Ďalšie novinky zo sveta náradia

TECHNIA Report 35 – Jar / Leto 2020

ČÍTAŤ VIAC