Akumulátorové náradie MAKITA XGT 40 V

 

Jedna technológia – nekonečne veľa možností

 

Akumulátorový program japonskej spoločnosti Makita už ani netreba predstavovať. Všetkým nám je dôverne známa platforma CXT a predovšetkým LXT, teda 18 V program, ktorý je na trhu od roku 2005. Pre zvýšenie výkonu a pracovného času bola vytvorená platforma 18 + 18 = 36 V, kde sa používajú dva 18 V akumulátory.

 

XGT® 40V Max

 

Keďže nároky zákazníkov na kvalitu a samozrejme dlhší pracovný čas, vyšší výkon s akumulátorovými strojmi stúpajú, dalo sa predpokladať, že japonskí konštruktéri splnia tieto požiadavky trhu a prídu s niečím novým.

 

Ako sme už naznačili, spoločnosť Makita oznámila uvedenie novej akumulátorovej technológie navrhnutej pre náročnejšie spôsoby využitia, 40V Max pod označením XGT. Popri súčasnej jednotke v odvetví, 18 voltovom systéme LXT, umožnia náročným užívateľom v priemysle vytvoriť skutočne bezdrôtové pracovisko.

 

    

 

Inovácie na poli bezdrôtových technológií sa nekončia pri väčšej kapacite batérií. Samozrejme záleží na technológii batérií ale aj na konštrukcii motora, čo spoločne zabezpečí optimálny výkon. Makita prispieva k bezdrôtovej budúcnosti a užívateľom sa tým otvárajú nové možnosti účinnej technológie oslobodenej od tradičných zdrojov napájania. Technológia XGT bola uvedená najprv v Japonsku a potom v Európe v roku 2020.

 

VŽDY ČERSTVÉ NOVINKY ZO SVETA NÁRADIA

Prihláste sa na odber TECHNIA REPORT - magazínu zo sveta náradia. Buďte medzi prvým, buďte v obraze.
VIAC INFO

 

Najnovšia 40V Li-Ion technógia pre náročné podmienky

 

Systém skonštruovaný pre najnáročnejšie priemyselné využitie vyhovel požiadavke výrobcov a distribútorov prejsť na akumulátorový pohon. Rozmery XGT batérií sa dokonca blížia k 18 voltovým batériám LXT, systém 40 voltových Max XGT nových strojov vytvára ekosystém pre najnáročnejšie využitie v stavebníctve, v priemyselnej výrobe, v záhradníctve, v údržbe a čistení.

 

XGT sa takto zaradí k LXT, jednotke medzi bezdrôtovými technológiami určenými pre odborných užívateľov. V Európe disponuje LXT rad v súčasnosti viac ako 320-imi produktmi najrozličnejších aplikácií. A čoskoro sa k nim pripoja ďalšie. Odkaz do budúcnosti je jasný, LXT a XGT platformy budú spoločne spĺňať tie najväčšie nároky užívateľov a majstrov.

 

DOHODNITE SI PREDVEDENIE NÁRADIA MAKITA

Vyskúšajte najnovšiu 40V Li-Ion technológiu vo vlastnej prevádzke. Pomôžeme vám násť správne riešenie.
VIAC INFO

 

Priamo v našej predajni je už dnes k dispozícii niekoľko produktov s označením XGT, ako napríklad brúsky, SDS Plus kladivá, skrutkovače, rázové uťahováky, kotúčové píly, ventilátory a podobne. Očakávame, že ďalšie modely budú predstavené na našom trhu už v blízkej budúcnosti.

 

   

 

Prečítajte si ďalšie novinky zo sveta náradia

TECHNIA Report 36 – Jeseň / Zima 2020

ČÍTAŤ VIAC

 

Spolu s LXT systémom viac než 275 strojov

Makita vytvára budúcnosť v akumulátorovom náradí a bude naďalej investovať do rozvoja technológii LXT. V súčasnej dobe je pre našich zákazníkov pripravených niekoľko nových modelov, vďaka ktorým budeme v roku 2020 ponúkať viac než 275 rôznych strojov poháňaných jedným typom akumulátora.