Kované orechy MOMENTO

Švajčiarska spoločnosť Momento, je najväčšou firmou na svete, zaoberajúcou sa výrobou kovaných orechov a príslušenstva. Team Momento najnovšími technológiami pravidelne testuje a sleduje rôzne parametre, ako, pevnosť, húževnatosť, únavu materiálu, vplyv klimatických podmienok a iných parametrov na životnosť kovaných orechov.

Dôležitou súčasťou programu značky MOMENTO sú aj nástroje vyrábané presne podla špeciálneho priania zákazníka. Celá výroba prebieha v súlade s medzinárodnými štandarmi ISO a s enviromentálnou politikou. V sortimente Momento nájdete široký sortiment kovaného príslušenstva pre rázové uťahováky, závitové spoje a skrutkovanie každého druhu.

Všetky orechy sú tepelne spracované v moderných peciach procesmi kalenia, žíhania, popúšťania a karbonitridácie, aby sa zvýšila ich sila a odolnosť podľa požiadaviek na daný materiál. Kované orechy sú vyrábané v klasických, verziách, samozrejme aj predĺžené, skrátené, hlboké, s tenkými stenami, magnetické, torx, patentovaný systém Surface drive, štvorec, 6, 8 a 12 uholník. Výrobky sú vyrábané z ľahkých kovov, nereze i z neiskrivých a nemagnetických materiálov, v rôznych atypických rozmeroch a tvaroch.

Momento Silverline ™

Nová povrchová úprava výrobkov pod označením Momento Silverline™, bola vyvinutá s cielom chrániť životné prostredie a zdravie užívateľov. Výrobný proces šetrný k životnému prostrediu vychádza z požiadavkov klientov Firmy Momento a reaguje tak na celosvetový trend v enviromentálnej oblasti. Roky výskumu a testovania ukázaly, že povrchová úprava Silverline so svetlostrieborným odtieňom ešte prekračuje všetky výkonnostné charakteristiky predchádzajúcich produktov. ďalšou výhodou je lepšia viditeľnosti v stiesneních a zle osvetlených priestoroch.

Pri materiáloch náchylných na poškriabanie odporúčame používať modrú radu kovaných orechov Momento Silverline ™ s krytom  z mäkkého a odolného plastu, ktorá poskytuje ochrannú bariéru medzi kovaným orechom a konečnou jemnou plochou na obrobku.