Akumulátorová uhlová brúska pre prácu s kovmi FEIN CCG

Akumulátorová generácia brúsenia

V apríli 2018 vstupuje firma Fein na trh s dvomi novými akumulátorovými uhlovými brúskami.  Sú určené pre efektívne rezanie, brúsenie, odhrotovanie a pre všestranné nasadenie pri montážnych prácach. Zároveň sú uvedené aj tri akumulátorové priame brúsky, ktoré sa používajú všade tam, kde je potrebná mobilita a vysoký výkon. Fein akumulátorové brúsky sú vybavené novým prachotesným a bezuhlíkovým EC PowerDrive motorom s inovatívnou koncepciou technológie.

Fein akumulátorové uhlové brúsky: mobilné a výkonné

sú určené pre profesionálov, ktorí si potrebujú zachovať mobilitu aj pri ťažkom rezaní, brúsení a odhrotovaní: pre pracovníkov na kovových konštrukciách na rezanie kovových nosníkov, pre zámočníkov , ktorí montujú zábradlie na schodoch a balkónoch, alebo pre pracovníkov v priemysle, ktorí potrebujú v stiesnených podmienkach vybrúsiť zvarový šev. Súčasne sú akumulátorové uhlové brúsky dôležitým náradím pre firmy pri dokončovacích prácach v interiéri, pretože tam často vzniká potreba využitia akumulátorového náradia na mieste.

 

PREVEZMITE KONTROLU NAD BRÚSENÍM A JEHO RIZIKAMI

Vibrácie, hluk, prach, zranenia? Získajte prehľad o tom ako môže brusivo znížiť riziká na pracovisku a zároveň zvýšiť produktivitu
Zistiť viac

 

Nové akumulátorové uhlové brúsky sú koncipované na prácu s kovom. Vďaka silnému, od prachu chránenému, motoru sa môžu používať v mnohých ďalších odvetviach.

Všetky modely sú vybavené nepretržite premenlivým rozsahom otáčok 2 500 až 8 500 otáčok za minútu, čo znamená, že je možné nastaviť optimálne otáčky pre množstvo brúsnych materiálov, ako aj podľa materiálu určeného na opracovanie, napríklad nehrdzavejúcej ocele.

Fein akumulátorové priame brúsky zabezpečia pracovný komfort aj na ťažko prístupných miestach.

Fein PowerDrive pre dlhú životnosť stroja

Vďaka inovatívnej koncepcii bezuhlíkového a úplne uzavretého EC motora Fein PowerDrive, je úplne chránený proti nečistotám, dokonca aj proti agresívnemu keramickému a minerálnemu prachu. Táto koncepcia mu umožňuje trvalú bezúdržbovú prevádzku aj v prostredí s vysokým obsahom prachu. Dosahuje o 30% vyššiu účinnosť ako porovnateľné univerzálne motory s výkonom 1 100 wattov, čo zaručuje optimálny výkon pri práci s kovmi. Okrem toho sú motor a elektronika stroja chránené proti preťaženiu.

Bezpečná a ergonomická práca

Všetky modely sú vybavené jemným štartom, ktorý zaisťuje hladké a bezpečné spustenie stroja. Všetky modely majú taktiež ochranu proti opätovnému spusteniu a funkciu rýchleho zastavenia rotujúceho disku v priebehu niekoľkých sekúnd. Vďaka štíhlej zadnej rukoväti sa stroj veľmi dobre drží v ruke.

Vysoký úberový výkon

Fein uhlové akumulátorové brúsky sú vybavené vysokovýkonnými lítium-iónovými akumulátormi HighPower s 18 voltami, ktoré dosahujú o 75% vyšší prúd ako 18-voltové lítium-iónové batérie. Užívateľ tak dosahuje vysoký úberový výkon a môže dokonca bez námahy oddeliť plnú guľatinovú oceľ a odstrániť aj hrubšie zvary. Technológia  Fein SafetyCell chráni akumulátor a náradie pred preťažením, prehriatím a nadmerným vybitím.

Fein MultiVolt rozhranie: neohraničená flexibilnosť

Všetky Fein akumulátorové brúsky sú vybavené novým MultiVolt rozhraním, ktoré  zabezpečuje voľnú kompatibilnosť so všetkými Fein lítium-iónovými akumulátormi od 12 do 18 voltov.