Novinky v 40V programe Makita XGT40V

 

Nekonečné možnosti MAKITA XGT 40 V

 

V minulom čísle sme vám predstavili úplne novú akumulátorovú platformu od spoločnosti Makita s označením XGT 40 V Max. Je vyvinutá pre profesionálne použitie a dokáže nahradiť väčšinu benzínových strojov. Použité najkvalitnejšie články v akumulátoroch  dodávajú dostatok energie pri najnáročnejších aplikáciách. Momentálne je v ponuke už viac ako 30 modelov tejto platformy a v blízkej budúcnosti bude počet modelov dynamicky rásť. Dnes sme vybrali pre vás najžiadanejšie modely a to dve akumulátorové brúsky a rázový uťahovák. Práve od týchto modelov očakávajú zákazníci vysoký výkon a dlhý pracovný čas.

 

40V Uhlová brúska pre náročné použitie

 

Akumulátorová uhlová brúska s označením GA023GZ a GA029GZ s priemerom kotúča 125 mm je určená na vysoké zaťaženie a bez problémov zvládne aj tie najnáročnejšie aplikácie. V prípade, že nepotrebujete jej plný výkon, môžete si regulovať otáčky, ktoré sa dajú nastaviť od 3 000 do 8 500 za minútu. Tí znalejší z uvedenej informácii zistia, že brúska teda nepotrebuje ADT technológiu = automatickú reguláciu otáčok. Samozrejmosťou však je AFT technológia, ktorá zabezpečí vypnutie stroja pri zaseknutí kotúča, alebo extrémneho preťaženia stroja. Chráni tak váš stroj a vaše zdravie.

Brúska je poháňaná bezuhlíkovým motorom, ktorý znižuje trenie, má nižšiu prevádzkovú teplotu a šetrí energiu uloženú v akumulátore. Vďaka tomu môžete pracovať dlhšie ako s brúskou s uhlíkovým motorom. Samozrejmosťou je brzda, ktorá pri uvoľnení vypínača automaticky zastaví točiaci sa kotúč. Vy tak môžete brúsku bezpečne položiť a nemusíte čakať, kým sa kotúč dotočí.

 

 

Pokiaľ by ste potrebovali brúsku použiť v prašnejšom prostredí, alebo by ste potrebovali dokončiť prácu v daždi, nič sa nedeje, technológia XPT chráni elektroniku a teda celý stroj pred prachom a striekajúcou vodou.  Pri prachu ešte chvíľu zostaneme, je dôležité spomenúť technológiu AWS, ktorá pomocou bluetooth signálu spúšťa akumulátorový vysávač, pokiaľ potrebujete prach odsávať a zabezpečiť tak čistotu na pracovisku.

 

VŽDY ČERSTVÉ NOVINKY ZO SVETA NÁRADIA

Prihláste sa na odber TECHNIA REPORT - magazínu zo sveta náradia. Buďte medzi prvým, buďte v obraze.
VIAC INFO

 

Aku program, ktorý dokáže nahradiť benzínové stroje

O tejto technológii XGT sme vás už informovali.  No a na záver, by sme radi zodpovedali poslednú otázku a tou určite je, aký je medzi týmito brúskami rozdiel.  GA023 má posuvný vypínač, ktorý je uložený v hornej časti brúsky, pokiaľ vám ale viac vyhovuje veľký pákový vypínač, odporúčame vám brúsku s označením GA029G.

Samozrejme stroje je možné zakúpiť s akumulátormi a nabíjačkou, alebo bez, ak už 40 V Max akumulátory vlastníte.

 

 

Rázový uťahovák pre pevné skrutky

 

 

Pokiaľ máte autoservis alebo staviate haly, kde potrebujete uťahovať vysokopevnostné skrutky, tento stroj je určený práve pre vás. Hovoríme o rázovom uťahováku s označením TW001G. Určite najhlavnejším parametrom je uťahovací moment, ktorý sa vyšplhal na 1 630 Nm pri hmotnosti stroja  3, 9 kg. Hravo si poradí so skrutkami s priemerom M36 alebo vysokopevnostnými skrutkami M27.  upínanie nástroja je ¾“. Tak ako uhlové brúsky, aj tento model je poháňaný bezuhlíkovým motorom a disponuje technológiu XPT, ktorá chráni stroj pred prachom a striekajúcou vodou. Tak isto ho je možné kúpiť s alebo bez akumulátorov a nabíjačky.

 

Keďže ani tento rok sa nevieme stretnúť na tradičných Dňoch náradia,  predstavenie a vyskúšanie noviniek si dohodnite osobne.

 

DOHODNITE SI PREDVEDENIE PROFESIONÁLNEHO NÁRADIA MAKITA

Potrebujete otestovať náradie, či zariadenie s materiálmi, ktoré používate? Pomôžeme vám násť správne riešenie priamo vo vašej prvádzke.
VIAC INFO

 

  

 


Aktuálna ponuka katalógov MAKITA

 

Prečítajte si ďalšie novinky zo sveta náradia

TECHNIA Report 37 – Jar / Leto 2021

ČÍTAŤ VIAC

 

 

 

Spolu s LXT systémom viac než 300 strojov

Makita vytvára budúcnosť v akumulátorovom náradí a bude naďalej investovať do rozvoja technológii LXT. V súčasnej dobe je pre našich zákazníkov pripravených niekoľko nových modelov, vďaka ktorým ponúkame viac než 300 rôznych strojov poháňaných jedným typom akumulátora.

 


Objednajte si náradie MAKITA

mailom technia@technia.sk alebo telefonicky 035/6921 111

Neviete na koho sa obrátiť?

Napíšte nám, čo potrebujete.

Ozve sa vám ten správny človek z našej firmy.Vaše údaje
S čím potrebujete pomôcť?

Stručne opíšte s čím potrebujete poradiť, aby sme vás vedeli nasmerovať na tú správnu osobu v našej firme