Šetrenie nákladov a času pri výdaji spotrebného materiálu

 

Ako ušetriť na výdaji rýchloobrátkových materiáloch?

 

O výhodách nasadenia výdajných automatov na režijný materiál sme  písali viackrát. Dnes vám priblížime, ako prebieha proces optimalizácie spotreby a riadenia zásob prostredníctvom implementácie výdajných automatov. Proces v prvom rade začína dôkladnou analýzou používaných osobných ochranných prostriedkov, rukavíc, brusiva alebo náradia a nástrojov všetko samozrejme v súlade s normami a legislatívou.

 

Na základe tejto analýzy sa v prípade potreby vyšpecifikujú vhodné produkty, ktoré sa spravidla najprv v prevádzke otestujú. Na základe analýzy mesačnej spotreby rôznych vyšpecifikovaných položiek sa navrhne počet, druh a umiestnenie výdajných automatov v závode.

 

Minimálne 20% úspora v rýchloobrátkových materiáloch

 

Úspora rýchloobrátkových materiálov sa spravidla pohybuje minimálne na 20%. Stalo sa však, že v niektorých prevádzkach sa dosiahla úspora až 60%. Samozrejme toto číslo je odhadom, ak ste boli  doteraz pri výdaji naozaj dôslední, úspora môže byť aj menšia. Následne sa dohodnú podmienky prevádzkovania výdajných automatov, vrátane testovacej doby. Počas tejto doby sledujeme výkon automatov a v prípade potreby sa ďalej konfigurujú. Po prvých mesiacoch prevádzky sa dokáže vyčísliť naozaj reálna úspora.  Po testovacej dobe naša služba nekončí, neustále zbierame údaje o výkone automatov a na základe týchto údajov sa robia ďalšie úpravy.

Automaty majú samozrejme aj iné výhody, okrem úspory spotreby umožňujú personalizovaný výdaj, efektívne nastavenie výdaju na každého zamestnanca, požičiavanie, šetria prácu nákupcom, fungujú ako konsignačný sklad, šetria skladovací priestor a predovšetkým sú k dispozícii 24/7.

 

PRIEMYSELNE VÝDAJNÉ AUTOMATY A SKLADOVACIE SYSTÉMY

Zistite viac o efektívnom skladovaní a výdaji materiálu
ZISTIŤ VIAC

 

Znížte výdaj rýchloobrátkového materiálu!

 

Implementácia výdajných automatov je jednoduchá a vyžaduje vyčlenenie priestoru, elektrickú prípojku, internetovú sieť a školenie zamestnancov. Po zavedení automatov sa výrobca už nemusí trápiť s objednávkami a skladovaním položiek, čo prispieva k efektívnejšiemu chodu prevádzky.

 

IŠPIRUJTE SA RIEŠENIAMI PRE EFEKTÍVNE SKLADOVACIE SYSTÉMY

Stiahnite si katalóg výdajných automatov VENDITECH
STIAHNUŤ

 

Výdajné automaty VENDITECH sú v skratke efektívnym nástrojom na šetrenie času a nákladov vo výrobe. Sú ideálne pre rýchloobrátkové produkty ako rukavice, brusivá, značkovače, respirátory, spreje ale aj väčšie produkty ako prilby či obuv. Výber vhodných produktov, počtu automatov a ich umiestnenia je založený na dôkladnej analýze a šetria čas nákupcom, keďže sa o dopĺňanie automatu staráme my.

 

Vďaka výdajným automatom sa výrobný proces stáva nielen efektívnejším, ale aj ekologickejším a udržateľnejším.

 

Pozrite si video ako fungujú výdajné automaty so spätným košom

 

 

 

 

Prečítajte si ďalšie novinky zo sveta náradia

TECHNIA Report 43 – Jar/ Leto 2024

ČÍTAŤ VIAC

 


 

Riešenie na mieru – priemyselné výdajné automaty VENDITECH®

  • Karuselový výdajný automat VENDItech RotMAT

  • VENDItech® Vratná jednotka k výdajnému automatu

  • VENDItech® Paternosterový výdajný automat DispoMAT

  • VENDItech® Boxový výdajný automat StockBOX

  • VENDItech® terminál

  • VENDItech® Priemyselný výdajný automat StockMAT

 

Zadarmo vám predstavíme možnosti výdajných automatov a vypracujeme vám analýzu úspor

V Nových Zámkoch alebo kdekoľvek na Slovensku

Kontaktné údaje

Miesto predvedenia

V kratke popíšte s čím potrebujete pomôcť?