Príbeh jedného testu brusiva 3M

 

„Dostal som balíček s kúzelným obsahom, ktorý som doplnil o ďalšie brusivo, ktoré bežne používam. Vyhradil som si pár hodín času na testovanie a prišla na rad ZÁBAVA.

Ako prvý prišiel na rad bežný kotúč 125 x 1mm na „čiernu“ oceľ. Testovací proces bol štandardný, posuvné merítko nastavené na 110 mm, polcólová trubka do zveráku a šup ho do práce.
Po 15-tich kúskoch som dosiahol testovací rozmer. Zopakoval som test s druhým kotúčom a dopadlo to rovnako. Druhý brúsny kotúč dosiahol výsledok 18. Ako ďalší išiel do mučidla kotúč 3M INOX 125 x 1,43.  Dopadol lepšie a narezal 38 kúskov trubiek.

Nakoniec som namontoval Cubitrona. Chcel som kontrolovať priemer po každých 5 kusoch ale po chvíli som od toho upustil, pretože som stále rezal a rezal a z kotúča napohľad neubúdalo,
pri 60-tich stále rezal a okolo 100-ky som toho nechal a meral. Úbytok priemeru kotúča pri 100ke bol necelý milimeter. Čisto teoreticky, keby som mal dostatočné množstvo metrov
materiálu a niekoľko hodín času, aby som dosiahol testovací priemer brusiva 110 mm, musel by som odrezať nejakých 1500 kusov trubiek.

EŠTE NEMÁ DOSŤ? PRICHÁDZA MUČENIE.

Po štandardnom teste som preto začal kotúč trápiť všetkými možnými spôsobmi. Ale kdeže. Dal som zabrať poriadne a mučil som akurát tak seba a asi aj brúsku. Ide o veľmi agresívny brúsny kotúč a materiál pod ním doslova mizne pred očami. Dať 4 eurá za 1 kotúč je veľa ale keď si predstavím, akú hromadu kotúčov by som musel spotrebovať na odrezanie tých 1500 kusov. Tak to vôbec nie je veľa, ide vlastne o najlacnejší rezný kotúč na trhu. Ten Cubitron doslova hryzie.“

Igor

 

 

VŽDY ČERSTVÉ NOVINKY ZO SVETA NÁRADIA

Prihláste sa na odber TECHNIA REPORT - magazínu zo sveta náradia. Buďte medzi prvým, buďte v obraze.
VIAC INFO

PREVEZMITE KONTROLU NAD BRÚSENÍM A JEHO RIZIKAMI

Vibrácie, hluk, prach, zranenia? Získajte prehľad o tom ako môže brusivo znížiť riziká na pracovisku a zároveň zvýšiť produktivitu
Zistiť viac

Je to už desiatka rokov, čo na trhu figuruje prevratná technológia brúsneho zrna Cubitron, ktorý jednoznačne vedie v porovnávacích testoch. Napríklad rezný kotúč Cubitron II v hrúbke 4 mm, použitý v polohe brúsneho kotúča, má pri brúsení koreňa zvaru 6x lepšiu efektívnosť ako iné brusivo. V niektorých aplikáciách prekonal Cubitrona kotúč strednej cenovej kategórie 3M SILVER. Nie je to však len Cubitron, ktorý v testoch vyhráva, veľmi dobré skúsenosti máme aj s obyčajnými fíbrákmi – 3M 982 na čiernu oceľ a 987 na nerez – ideálny na odbrusovanie zvarov a prechodov.

Treba vhodnú technológiu brúsenia jednoducho vyskúšať, vyhradiť si čas a materiál na testovanie a na vlastné oči sa presvedčiť čo funguje najlepšie.

 

 

 

Prečítajte si ďalšie novinky zo sveta náradia

TECHNIA Report 36 – Jeseň / Zima 2020

ČÍTAŤ VIAC

 

 

 

Prémiové brusivo 3M ™ Cubitron ™ II

a Osobné ochranné prostriedky 3M ™

  • 3M ™ Cubitron ™ 3 Fíbrové disky 1182C na čiernu oceľ

  • 3M ™ Cubitron ™ II Hookit ™ Disky 775L

  • 3M POLOMASKA 7500

    34.90 €42.62 €
  • 3M H510A-401-GU OPTIME I Slúchadlový chránič sluchu

    15,90 €24,14 €
  • 3M CUBITRON™ 3 brúsny kotúč

 

Dohodnite si testovanie brusiva

Radi vám odovzdáme naše dlhoročné skúsenosti z rôznych aplikácií, brusnych metód a testovaní brusív. V spolupráci priamo s výrobcom a aplikačnými inžiniermi 3M sme schopný navrhnúť a otestovať vhodné aplikačné riešenie pre každé pracovné podmienky a prostredie.Kontaktné údajeS čím potrebujete pomôcť?