Ukosovanie hrán s FEIN – Dokonalá príprava pred zváraním

 

Nové úkosovačky FEIN

 

Spoločnosť FEIN je svojim programom už tradične zameraná na opracovanie kovov. A práve do tohto segmentu vyvinula vo svojom sortimente úplne nové stroje, určené na úkosovanie hrán. Frézovaním dokážu vytvoriť často potrebný kvalitný a definovaný úkos.

 

Na trh sa uvádzajú hneď dve elektrické a jedna akumulátorová úkosovačka.

 

K dispozícii je 18-voltový akumulátorový úkosovací stroj AKFH 18-5 a dva sieťové stroje KFH 17-8 R a KFH 17-15 R, ktorými môžu používatelia flexibilne pracovať na stavbe aj v dielni. Umožňujú manuálne nastaviť rýchlosť práce od 2 400 do 7 500 otáčok za minútu, v závislosti od spracovávaného materiálu.

 

 

 

Booster technológia znižuje vibrácie

 

Sieťové stroje FEIN KFH 17-8 R a KFH 17-15 R majú novú booster technológiu zosilnenia. Znižuje vibrácie, vyvolané frézovaním a zvyšuje produktivitu. KFH 17-15 R je tiež vybavený pružinovou spojkou, ktorá tiež tlmíproces frézovania a zaisťuje tak vysokú úroveň pohodlia práce.

 

VŽDY ČERSTVÉ NOVINKY ZO SVETA NÁRADIA

Prihláste sa na odber TECHNIA REPORT - magazínu zo sveta náradia. Buďte medzi prvým, buďte v obraze.
VIAC INFO

 

Frézovanie rovných hrán a frézovanie polomerov

 

Stroje sa dajú použiť na frézovanie rovných hrán ako aj na frézovanie polomerov. Ideálne na prípravu hrany na striekanie, natieranie alebo na úhľadné zaoblenie ostrých hrán. Akumulátorovou verziou dosahujeme skosenie až 5 milimetrov pri 45 stupňoch. Dva sieťové stroje dokážu podľa variantu frézovať aj dĺžky skosenia až 8 alebo 15 milimetrov pri 45 stupňoch.

 

 

Príprava hrany na striekanie

 

Užívateľ môže ľahko nastaviť požadovanú dĺžku skosenia na škálovateľnej vodiacej doske. Okrem skosenia môžu používatelia aku-prevedenia frézovať aj rádiusy 2,5 milimetra a pomocou dvoch sieťových strojov 3 milimetre. Pre frézovanie hrán je charakteristické, že pri odstraňovaní materiálu nedochádza k odletujúcim iskrám a tvorbe brúsneho prachu, čo pre obsluhu znamená, že takáto práca je pre zdravie oveľa priaznivejšia. Všetky tri stroje sa dajú použiť pre rôzne druhy materiálu, či už hliník, čiernu oceľ, nerez, alebo hardox.

 

V praxi sa ukazuje, že najlepším spôsobom ako navrhnúť vhodné riešenie úkosovania je dohodnúť si stretnutie a priamo na mieste nájsť riešenie pre danú aplikáciu.

 

DOHODNITE SI PREDVEDENIE A ZÍSKAJTE ZĽAVU 5%

Vyskúšajte ukosovanie hrán FEIN vo vlastnej prevádzke. Pomôžeme vám násť správne riešenie.
VIAC INFO

 

Prečítajte si ďalšie novinky zo sveta náradia

TECHNIA Report 36 – Jeseň / Zima 2020

ČÍTAŤ VIAC