3M produkty pri výrobe BOMBARDIER

 

 

BOMBARDIER – SPOLOČNE SA HÝBEME

 

3M pomáha zaisťovať bezpečnosť a produktivitu pre Bombardier

 

 

O tom, že 3M je popredným hráčom v dodávkach pre priemysel určite niet pochýb. Niečo z obrovského portfólia výrobkov pre brúsenie, úpravu povrchov, spájanie materiálov, optické a elektronické prvky až po ochranu zdravia stretol už asi každý. Dnes sa ako najväčší slovenský priemyselný 3M distribútor spoločne pozrieme na jeden významný blízky projekt.

 

150 000 vozidiel vo svete transportu. Jeho prítomnosť je všade na svete. 61 inžinierskych a výrobných závodov v 27 krajinách a celosvetová sieť servisných stredísk. Vďaka tomu je Bombardier aj blízko nás. V Českej republike je Bombardier druhá najväčšia spoločnosť na výrobu koľajových vozidiel. 

 

Vo výrobnom závode Česká Lípa, ktorý je hlavným dodávateľom zváraných komponentov pre regionálne a prímestské vlaky, električky a metro, má okolo 1 300 zamestnancov.

Aj z tohto závodu sa okolo nás každodenne premávajú vlaky, poschodové autobusy, ľahké koľajové vozidlá, električky a v Prahe i metro. Vďaka desiatkam rušňom TRAXX podporujú  železničnú a mestskú dopravu aj na Slovensku.

 

Rôzne dielenské tímy v závodoch Bombardier sústreďujú svoju pozornosť na bezpečnosť, efektívnosť a produktivitu.

Práve v tejto oblasti pomáha aj spoločnosť 3M. Spoločne našli rovnováhu medzi bezpečným pracovným prostredím a optimálnou úrovňou produktivity. Veľká časť výrobnej práce,  spočíva v kombinácii náročných manuálnych úloh, často s ťažkými mechanizmami, a použitia širokej škály brusív, farieb a rozpúšťadiel. Investovali sa značné prostriedky do systémov, procesov a školení zameraných na vytvorenie, čo najbezpečnejšieho pracovného prostredia.

V týchto oblastiach zakročila 3M, aby pomohla firme Bombardier dosiahnuť efektívnu rovnováhu, bezpečné pracovné prostredie a optimálna úroveň produktivity.

 

Mnohé z produktov spoločnosti 3M zohrávajú dôležitú úlohu, pomáhajú zvyšovať bezpečnosť pracovníkov pri súčasnom zvyšovaní efektívnosti a čo najrýchlejšieho uvedenia vozidiel do prevádzky.

 

Znížili sme vibrácie!

 

Vo výrobe sa osvedčili hlavne najnovšie uhlové a orbitálne brúsky a brúsne a rezné kotúče CUBITRON II.

 

 

  

Osobitnou oblasťou bolo zameranie sa na zníženie vibrácií pôsobiacich na ruky a ramená, pretože mnoho pracovníkov údržby a opráv dennodenne  používa nástroje na brúsenie, vŕtanie, brúsenie, leštenie a striekanie. Orbitálne brúsky majú vyvážené motory, pokročilú a presnú prácu, s ergonomicky tvarovanými rukoväťami. Vďaka použitiu kompozitných materiálov sa znížila hmotnosť a vibrácie, čo zaručuje menšiu únavu obsluhy. „Predtým sme testovali zariadenia od mnohých dodávateľov a zistili sme, že najmä v prípade brúsok ponúkajú modely 3M oveľa nižšie úrovne vibrácií, bez toho, aby to malo vplyv na ich výkon, spoľahlivosť alebo účinnosť,“ hovorí vedúci lakovne Colin McCann.

 

Podobne aj keramický minerál s presne tvarovaným zrnom pomáha každú úlohu dokončiť oveľa rýchlejšie, čím sa neporovnateľne zvyšuje produktivita a zároveň skracuje, čas ktorý sa brúsky používajú. Manažér  protikoróznej ochrany poukazuje na to, že produkt Cubitron II ponúka množstvo výhod, vďaka tomu, že reže rýchlejšie, výkon danej úlohy trvá oveľa kratšie.

Spravidla pri opracovaní  oblastí korózie na vozidlách s oceľovou karosériou to znamená, že pracovný tím môže dokončiť prácu rýchlejšie, s minimálnym vystavením sa vibráciám a môžu skôr prejsť do ďalšej fázy rekonštrukcie.”  Cubitron II nakoniec pomohol spoločnosti Bombardier znížiť celkové výdavky na spotrebný materiál.

 

PREVEZMITE KONTROLU NAD BRÚSENÍM A JEHO RIZIKAMI

Vibrácie, hluk, prach, zranenia? Získajte prehľad o tom ako môže brusivo znížiť riziká na pracovisku a zároveň zvýšiť produktivitu
Zistiť viac

 

Správny výber brusiva

 

4 x rýchlejšie brúsenie, 70% nižšia prašnosť, nižšie vibrácie

 

o výbere a testovaní brusiva sme písali už v niekoľkých článkoch. Viac údajov o porovnaniach brusiva nájdete v článku Testovanie brusív

 

Rovnaký prístup k bezpečnosti a produktivite možno nájsť aj v iných oblastiach ako napríklad zváranie s inovatívnou samozatemňovacou technológiou Speedglas ™ a dokonalým prispôsobením sa každému tvaru hlavy. Vďaka rozsiahlej škále veľmi kvalitných priemyselných výrobkov si 3M vybudovalo silný vzťah. Svoje opodstatnenie a obľubu si tu našlo množstvo 3M výrobkov, ktoré nájdete aj v našom portfóliu.

 

 

 

Prémiové brusivo 3M ™ Cubitron ™ II

a Osobné ochranné prostriedky 3M ™

  • 3M ™ Cubitron ™ 3 Fíbrové disky 1182C na čiernu oceľ

  • 3M ™ Cubitron ™ II Hookit ™ Disky 775L

  • 3M POLOMASKA 7500

    34.90 €42.62 €
  • 3M H510A-401-GU OPTIME I Slúchadlový chránič sluchu

    15,90 €24,14 €
  • 3M CUBITRON™ 3 brúsny kotúč

 

Dohodnite si testovanie brusiva

Radi vám odovzdáme naše dlhoročné skúsenosti z rôznych aplikácií, brusnych metód a testovaní brusív. V spolupráci priamo s výrobcom a aplikačnými inžiniermi 3M sme schopný navrhnúť a otestovať vhodné aplikačné riešenie pre každé pracovné podmienky a prostredie.Kontaktné údajeS čím potrebujete pomôcť?