Respirátory 3M tretej generácie

 

Ochrana dýchania pri práci 3M™ Aura™ 9300+Gen3

 

Ak sa zamestnanci cítia v osobných ochranných prostriedkoch nepohodlne, sú neustále v pokušení si ich úplne vyzliecť, alebo ich neustále upravujú počas svojej pracovnej činnosti. Čo v konečnom dôsledku vedie k tomu, že nie sú chránení pred potenciálnymi rizikami.

 

Pracovné prostredie môže byť veľmi nebezpečné miesto. Zatiaľ čo pracovníci v stavebníctve, poľnohospodárstve a továrňach sú vystavení mnohým zjavným nebezpečenstvám a hrozbám, existujú nebezpečenstvá, ktoré nie sú viditeľné voľným okom, ako je jemný prach a iné nebezpečné častice. Tieto spôsobujú závažné a dlhotrvajúce poškodenia dýchacieho systému.

 

3M kladie dôraz na kľúčovú úlohu pohodlia, vhodnosti a štýlu, pokiaľ ide o výber položiek OOP.

 

DOHODNITE SI PREDVEDENIE A VYSKÚŠAJTE

Pomôžeme vám vybrať vhodné ochranné pracovné prostriedky, ktoré budú spĺňať všetky bezpečnostné podmienky.
VIAC INFO

 

Výber správneho respirátora je kľúčový!

 

Poľavenie autorizácie respirátorov počas kovidu spôsobilo niekoľko problémov.

  • Respirátory s gumičkami za uši sú nevhodné.
  • Často nespĺňajú základné požiadavky ochrany dýchania!
  • Pracovníci ich nezvládajú nosiť pre nepohodlie celý deň.

 

Bez ohľadu na to, ako kvalitne je váš respirátor vyrobený, nesprávne vybraný respirátor nemôže odfiltrovať nebezpečenstvá, na ktoré nie je určený. Nesprávny respirátor má nežiadúci vplyv na zdravie a bezpečnosť na pracovisku.

 

Rady a tipy - OCHRANA DÝCHANIA PRI PRÁCI

Používate pri práci respirátor? Na čo si dávať pozor pri výbere respirátora? Prečo si kúpiť kvalitný respirátor? .. a ďalšie rady sa dočítate v našich článkoch
ČÍTAŤ VIAC

 

Dokazujú to aj viaceré prípadové štúdie. Okrem početných technických nesúladov, o ktorých varoval aj európsky systém rýchleho varovania RAPEX, potvrdili nevhodnosť respirátorov s gumičkami za uši aj početné nezávislé štúdie /zdroj.

Negatívne výsledky hodnotenia sa týkajú celkového prieniku (TIL), ktorý je povinným parametrom, ohrozuje zdravie pracovníkov a nemal by sa ignorovať. Tento parameter reflektuje tesnosť lícnice respirátora na tvári užívateľa, ktorá je kľúčová pre dosiahnutie požadovaného ochranného faktora. Nie všetky respirátory sú prispôsobené rôznym tipom tváre. Posudzujú sa na úzkej skupine používateľov a neodrážajú skutočné prispôsobenie sa všetkým tipom tváre.

Najlepším overením ochrany užívateľov na pracovisku je vykonávanie respiračných testov tesnosti pre každého používateľa pomocou bežne dostupných metód Fit testovania.

 

Zdroj 3M Review on studies flagging non compliant respirators emea

 

V spolupráci s 3M Centrom pre ochranu dýchacích ciest vám pomôžeme pri výbere ochrany dýchacích ciest a otestujeme vhodnosť a tesnosť používaných respirátorov. Presvedčte sa sami na vlastných zamestnancoch.

 

Časticové respirátory 3M™ Aura™ majú až 93% úspešnosť testovania pri rôznych veľkostiach a tvaroch tváre.*

*Na základe kvantitatívneho FIT TESTU subjektov s rôznymi veľkosťami tváre (veľkosti tváre 1 až 10 na bivariačnej mriežke NIOSH (PDF, 422,93 KB) v laboratóriu 3M United States Fit Test Laboratory v apríli až máji 2021Faktor vyhovenia je definovaný ako 100 na základe OSHA 1910.134. Bol testovaný 3M™ Aura™ Healthcare respirátor a chirurgická maska ​​1870+. Tieto výsledky sú použiteľné pre časticové respirátory 3M™ Aura™ 9205+ a 9210+, ako je opísané v časti Podobné páry modelov filtračných polomasiek 3M (PDF, 113,55 KB) . Jednotlivé výsledky sa môžu líšiť. Viac informácií nájdete v tejto štúdii 3M Respirator Fit Study (PDF, 312,16 KB) .

 

ROZHOVOR S VYNÁLEZCOM

Prečítajte si viac o pokročilej technológii vo vnútri jednorazového respirátora radu 3M™ Aura™ 9300+Gen3 od Chrisa Hendersona
ČÍTAŤ VIAC

 

Ľudia, ktorí pracujú v prašnom prostredí, by mali používať respirátor automaticky. Dýchacie cesty je ale treba chrániť aj v čistých laboratóriách, kde nie je nebezpečenstvo mikročastíc na prvý pohľad vidieť. Technologická spoločnosť 3M preto vyvinula nový model populárnej filtračnej polomasky Aura, ktorá síce kladie dôraz hlavne na bezpečnosť, ale užívatelia sa môžu spoľahnúť aj na komfortné nosenie. Vďaka Pokročilému Filtračnému Médiu Electret (AEM) a väčšiemu výdychovému ventilu, ktorý sa pri výdychu ešte ľahšie otvára a ostáva otvorený dlhšie, je nosenie respirátora ešte pohodlnejšie.

 

„Jednou z hlavných výhod novej generácie filtračných polomasiek 3M z radu 9300 je konštrukcia zložená z troch panelov a hladkej vnútornej výstelky. Maska sa pohodlne nosí a umožňuje ľahkú komunikáciu s okolím. Vhodná je preto aj pre dlhšiu prácu,“ doplnil Jan Pavliš, Senior aplikačný inžinier zo spoločnosti 3M.

 

Vďaka 3-panelovému plochému dizajnu sa respirátor prispôsobí širokej škále tvárí pracovníkov. Horný panel s nízkym profilom, zakrivený podľa obrysu nosa a očí, nebráni vo výhľade, je kompatibilný s okuliarmi 3M a jeho reliéfny povrch znižuje ich zahmlievanie. Mäkká vnútorná pena na nos a hladká vnútorná výstelka zaručujú, že maska netlačí ani pri dlhodobom používaní. Vybavená je tiež odolnými flexibilnými upínacími remienkami. Tie respirátor držia pevne a bezpečne na tvári, ale zároveň netlačia na hlave a na krku a sú pohodlné na nosenie. Ich rôzna farebnosť určuje, akú mieru ochrany daný respirátor poskytuje: žltá pre FFP1, modrá pre FFP2 a červená pre FFP3.

 

 

 

Vybrané produkty

3M respirátory AURA a polomasky 3M v akciových cenách na našom e-shope www.centrumnaradia.sk

  • JSP Respirátor FFP2

    0,96 €1,97 €
  • 3M 9312+GEN3 RESPIRÁTOR AURA

    3,11 €

 

Nová generácia masiek Aura tiež vyniká novým Cool Flow™

Komfortným výdychovým ventilom, ktorý citlivejšie reaguje na výdychy a zostáva dlhšie otvorený. Zlepšená termoregulácia v maske zvyšuje používateľský komfort a umožňuje respirátor použiť aj vo vlhkých prostrediach s vyššou teplotou alebo pri fyzicky náročných prácach. Lepšie prúdenie vzduchu do respirátora je zabezpečené cez Pokročilé Filtračné Médium Electret (AEM), ktoré poskytuje rovnaký stupeň ochrany pri využití menšieho počtu vlákien. V porovnaní s ostatnými respirátormi je teda dýchanie pri využití technológie AEM oveľa ľahšie.

 

Vyskúšajte si chladnejšie dýchanie s novými časticovými respirátormi radu 3M™ Aura™ 9300+Gen3.

Nízky odpor pri dýchaní a menej tepla vo vnútri masky sú výsledkom pokročilého filtračného média Electret spoločnosti 3M a nového 3M™ Cool Flow™ komfortného výdychového ventilu, ktorý pri výdychu umožňuje uniknúť väčšiemu množstvu zohriateho vzduchu.

 

 

Nie ste si istý či používate originálny 3M respirátor alebo napodobneninu?

Ochrana ľudí je najvyššia priorita. Chráňte svojich ľudí, svoju povesť a svoju spoločnosť.

 

Vačšina napodobnenín nebola testovaná ani certifikovaná a nedá sa zaručiť, že budú fungovať podľa prísľubov. Môže to spôsobiť vážne zdravotné riziká. Originálne 3M produkty poskytujú pravú ochranu. Toto je jednoduchý spôsob overenia pravosti vašich produktov 3M.

UISTITE SA, ŽE POUŽÍVATE ORIGINÁL 3M RESPIRÁTOR

Otestujte si originalitu vášho 3M produktu
PREJSŤ NA TEST

Postupujte podľa procesu overovania originality 3M Safe Guard™.

Nájdite kódy

Na spodnej strane krabice s produktmi, hneď pod čiarovým kódom, uvidíte 10-miestny bezpečnostný kód a 6-miestny kód šarže.

Vložte kódy

Oba kódy vložte sem. Zelená fajka znamená, že produkt je originálny. Žltý alebo červený symbol znamená, že váš produkt môže byt napodobenina.

Označte balenie ako overené

Napíšte na balenie iniciály a dátum, aby vaši zamestnanci vedeli, že sú chránení originálnym produktom od 3M.